Staff List

MANAGEMENT OFFICE
  • Karen Lam Tsui Yee (Academic Registrar)
ACADEMIC STAFF TEAM
  • Phoebe Chan Yuk Lan (Senior Lecturer / Programme Coordinator)
  • Wylie Chan Kwok Pui (Principal Lecturer / Programme and Project Development Coordinator)
  • Christopher Wicky Cheung (Lecturer / Programme Coordinator)
  • Rachel Cheung Wai Sze (Lecturer / Programme Coordinator)
  • Alex Heung Kin Fung (Lecturer / Subject Coordinator)
  • Jerry Ho Jacob Chun Yu (Lecturer / Programme Coordinator)
  • Dr. Edwin Lai Kin Keung (Senior Lecturer / Programme Coordinator / Subject Coordinator)
  • Lam Chi Kwong (Studio Supervisor)
  • Jaffa Lam Laam (Senior Lecturer / Special Projects Initiator)
  • Ivy Ma King Chu (Lecturer)
  • Fiona Wong Lai Ching (Senior Lecturer / Programme Coordinator / Subject Coordinator)
REGISTRY
  • Shirley Sing Suet Yi (Manager (Registry))
  • Macy Lee Tak Lam (Admin Officer (School Admin, Library - Art Resource Centre))
PROJECT TEAM
  • Chris Cheng Wai Yin (Manager)
  • Ophelia Yeung Lai Ping (Senior Administrative Officer)
  • Dez Leung Ka Po (Senior Administrative Officer)
ACADEMIC PROGRAMME ADMINISTRATION TEAM
  • Kiki Lau Ah Kay (Manager)
  • Toby Ho Kit Ling (Senior Administrative Officer)
  • Bonnie Sin Ka Pui (Senior Administrative Officer)
  • Li Cheuk Fai (Senior Administrative Officer)
  • Amy Tam Hiu Kwan (Assistant Administrative Officer)
  • Rian Wong Sze Wing (Assistant Administrative Officer)
COMMUNICATION & DEVELOPMENT TEAM
  • Law Chung Foon (Manager)
  • Ricky Tse Man Kit (Senior Administrative Officer)
  • Cindy Cheung Sin Yee (Administrative Officer)
SCHOOL ADMINISTRATION TEAM
  • Annie Wu Wing Man (Manager (School Admin))
  • Abby Leung Sze Wai (Senior Administrative Officer (General))
  • Charlotte Liu Ching Ching (Administrative Officer (General))
  • Tiffany Tang Sau Ha (Assistant Administrative Officer (General))
  • Steven Ng Yuen Sum (School Facilities Officer)
  • Hau Hon Po (School Facilities Assistant)
  • Tony Lau Kai Hang (School Facilities Assistant)
  • Ken Lee Kar Ming (School Facilities Assistant)
  • Fok Yan Yee (School Facilities Assistant)
  • Carman Leung Ka Man (School Facilities Assistant)
TECHNICAL SERVICES TEAM
  • Seward Chung Sze Wa (IT Support Officer)